V ponedeljek, 18. 3. 2024, je v dvorani Kina Železar potekalo 24. kviz tekmovanje o zgodovini mesta Jesenice. Tema letošnjega kviza je bila »150-letnica Pihalnega orkestra Jesenice – Kranjska Gora in 95 let mesta Jesenice«. Na tekmovanju sta Gimnazijo Jesenice zastopali dve ekipi, ki sta bili sestavljeni iz dijakov, ki so na šolski ravni tekmovanja dosegli najboljše rezultate. V kategoriji srednjih šol so sodelovale štiri ekipe – gimnazijski ekipi sta zasedli 1. in 2. mesto, ter si prislužili tudi praktične nagrade.

Ekipo, ki je zasedla 1. mesto so sestavljali člani Jana Čušin (2. B), Katarina Žuber (2. B) in Luka Valentin Petač (1. B), ekipo z osvojenim 2. mestom pa Špela Šemrl (4. A), Zoja Kalan (3. Š) in Matevž Majer (1. B).

Vsem sodelujočim ter prejemnikom priznanj in nagrad čestitamo!

Mentor:

Rok Vengar (prof. zgodovine in geografije)