1. marca je svetovni dan števila π, ker ameriški zapis datuma 3/14 ponazarja začetek zapisa.

Po svetu se ta dan vrstijo tekmovanja v recitiranju kar največjega števila njegovih decimalk. Aktiv matematiki vas vabi, da se pomerite v slovenski PI-eziji. v pesmi ali prozi , kjer število črk v vsaki besedi sledi števki v zapisu števila π.

Ker je π= 3.14159265359…. ima prva beseda 3 črke, druga 1 črko, tretja 4 črke, četrta 1 črko, peta 5 črk, šesta 9 črk … itd.   Vas mika!?!

Prispevke pošljite  do ponedeljka, 11. marca po elektronski pošti: ana.mile@guest.arnes.si

Na dan števila π jih bomo objavili na enem od panojev na šoli in na spletnih straneh šole ter se tako pridružili praznovanju dneva števila π. Prispevki bodo nagrajeni s sladkimi nagradami.

Za aktiv matematikov: Ana Miler, prof.

Pa še ena pesem za pokušino:

Naj, o, tako

3,     1  4