Canon_maj_163

Bilo je sveže deževno jutro in skupina mladostnikov se je odpravljala na ekskurzijo njihovega življenja. Polovica se jih je znala sporazumevati v italijanskem jeziku druga polovica pa v nemškem.

Da ni bil prav nihče prikrajšan, smo se odpravili v italijansko mesto Trbiž ter v avstrijski Beljak. Na Trbižu so nam dežne kaplje še vedno močno močile že tako prepoteno čelo, a smo se v manjših skupinicah kar dobro znašli in preiskali vsak skrit kotiček tega nekoč pomembnega trgovskega mesta. Avtobus nas je nato odpeljal v precej manj deževni Beljak. Le kdo bi si mislil, da naši sošolci tako dobro govorijo nemško. Brez težav smo skupaj rešili drugi delovni list in si na koncu lahko privoščili kratek odmor. Voznik je popoldne odpeljal domov poln avtobus nasmejanih, malce utrujenih srednješolcev .

Gašper Stojc

Canon_maj_167Canon_maj_168Canon_maj_169Canon_maj_170