V četrtek, 25. 4. 2019 je bil v Adergasu, v organizaciji OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem 11. likovni natečaj in 7. UNESCOV nacionalni projekt Slikarski Ex-tempore 2019 za osnovne in srednje šole. Udeležile so se ga dijakinje Tea Kavčič (1. B), Ana Muhar (2. A) in Ana Ajša Vičar (2. B). Najprej smo si ogledali znano baročno cerkev in samostan, nato pa so učenci in dijaki ustvarjali v okolici samostana na temo kulturno stavbne dediščine samostana. Dogodek se je zaključil z razglasitvijo najboljših del po mnenju žirije in podelitvijo nagrad.
Vse tri dijakinje so ustvarile čudovite slike. V kategoriji srednjih šol se je na 1. mesto uvrstila Ana Ajša Vičar in prejela nagrado za najboljše delo.

Iskrene čestitke!

Sonja Janša Gazič, prof.