Matematična tekmovanja se za tekoče šolsko leto počasi zaključujejo, saj nas čaka le še državno tekmovanje srednješolcev v znanju matematike za Vegova priznanja.

35. tekmovanje iz znanja logike, ki je na šolski ravni potekalo 17. 10. 2020, se je po skoraj šestih mesecih 25. 3. 2021 zaključilo z državnim tekmovanjem. Med 469 tekmovalci, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, so bili tudi štirje dijaki naše gimnazije: Lucija Medja, 1. Š, Klara Podlipnik, 2. B, Blaž Kavčič, 3. Š, in Jure Kos, 4. B.

Lucija Medja je z odličnim 8. mestom osvojila zlato priznanje, Klara Podlipnik pa srebrno.

Zaključilo se je tudi tekmovanje v Razvedrilni matematiki. Šolskega tekmovanja se je v letošnjem letu udeležilo 21 dijakov. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 120 srednješolcev, med njimi tudi trije naši dijaki: Mark Sitar, 1. A, Jakob Burja, 2. A, in Klara Podlipnik, 2. B.

Jakob Burja je z odličnim 5. mestom osvojil zlato priznanje, Klara Podlipnik in Mark Sitar pa srebrno priznanje. Vsem tekmovalcem čestitamo za uvrstitev na državno tekmovanje in dosežene uspehe.

Aktiv učiteljev informatike