V šolskem letu 2018/19 Gimnazija Jesenice v okviru Prenove gimnazijskega programa in projekta Podvig (Krepitev kompetence podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v gimnazijah) kot edina gimnazija na Gorenjskem prvič izvaja izbirne predmete po novem modelu, in sicer v obliki različnih INTERDISCIPLINARNIH TEMATSKIH SKLOPOV (ITS).

Glavna načela tega razvojnega modela so:

–          povezovanje znanja različnih predmetov

–          avtentične naloge

–          fleksibilna organizacija dela v manjših skupinah

–          spodbujanje kompetenc podjetnosti

ITS z naslovom »Poišči svoj navdih«, ki združuje likovno umetnost, slovenščino in angleščino, se zaključuje z razstavo, posvečeno 100-letnici Cankarjeve smrti, kjer bodo dijaki svojo ustvarjalnost in znanje dokazali z umetniškimi in jezikovni sredstvi.

Odprtje razstave bo v četrtek, 14. 3. 2019 v veliki telovadnici Gimnazije Jesenice ob 13. 15 uri. Razstava je vredna ogleda, zato prisrčno vabljeni. Na ogled bo vse do maja 2019 v šolskih prostorih.