Gimnazija Jesenice je podaljšala sodelovanje na področju izobraževanja na daljavo, ki mladim vrhunskim športnikom olajša usklajevanje šolskih in športnih obveznosti.

Dogodek je organiziral OKS v Slovenskem olimpijskem izobraževalnem centru. Udeležili smo se ga ravnatelji, pedagoški koordinatorji in dijaki športniki štirih gimnazij v Sloveniji ter predstavniki glavnega pokrovitelja Telekoma Slovenije. Vse udeležence je uvodoma pozdravil predsednik Slovenske olimpijske akademije, olimpionik Miroslav Cerar. Pogodbe o študiju na daljavo je skupaj z ravnatelji sodelujočih šol podpisal predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Bogdan Gabrovec.

Študij na daljavo je dolgoletni projekt, pri katerem se dijakom športnikom zagotavlja dodatne učne ure, pomoč, svetovanje, opravljanje izpitov na daljavo. Nekateri športniki so zaradi športnih obveznosti veliko odsotni in s takšnim programom jim pomagamo pri opravljanju šolskih obveznosti.