V šolskem letu 2013/14 je bila prvič organizirana tekmovalna skupina za finančno matematiko in statistiko za gimnazijce in na posebno željo dijakov smo v letošnjem šolskem letu na to tekmovanje prijavili tudi Gimnazijo Jesenice. Tekmovanje obsega le del snovi, ki jo gimnazijci slišijo pri rednih urah, zato sta tekmovalki, ki sta sodelovali, Karmen Ferjan iz 4. A in Ana Maja Kralj iz 4. B, morali vložiti v priprave veliko truda. Obema se je uspelo uvrstiti na državno tekmovanje, ki je bilo 6. aprila 2018 v Slovenj Gradcu. Izjemen je dosežek Karmen Ferjan, ki je v tekmovalni skupini Finančna matematika in statistika za gimnazijce dosegla odlično, tretje mesto. Osvojila je Zlato priznanje in tretjo nagrado. Ana Maja Kralj je osvojila Srebrno priznanje. Čestitamo jima za uvrstitev in odlična dosežka!

Za Aktiv matematike, Ana Miler